ПОЧЕТНА Некатегоризирана СИТЕ ОСТАНАА ПОДЗИНАТИ: Денвер чекаше да завшри плеј-офот, да го објави неверојатниот...

СИТЕ ОСТАНАА ПОДЗИНАТИ: Денвер чекаше да завшри плеј-офот, да го објави неверојатниот податок

сподели
фото: NBA

Екипата што испадна во западното полуфинале по мајсторката во соочувањето со Портланд, регистрира едно достигнување што е раритетно и во одредена димензија историско.

Во својата прва сезона во доигрувањето, Никола Јокиќ имаше бројки подобри од остварувањата на дел од најславните центри во НБА лигата:

printscreen nuggets.com

Ова доволно зборува за напредокот на Јокиќ во неговата 4-та НБА сезона, за неговото значење за Нагетс и за неговата непроценлива вредност за српската кошарка, однонсо репрезентација.