ПОЧЕТНА Некатегоризирана Се предомисли, не оди во НБА

Се предомисли, не оди во НБА

сподели
euroleague.net

Српскиот плејмејкер го продолжи договорот со турскиот тим Анадолу Ефес, со кој што играше на завршниот турнир во Виторија и го освои второто место, на уште две години, но сигурно останува уште една.

Ова е ставот на еден од инспираторите на одличната сезона на истанбулската екипа, кој што го продолжи отворениот договор со туркиот клуб – ако Филаделфија Сиксерс, кои што имаат право (драфт) на него, го побараат, тој ќе мора да замине преку Океанот.