ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Сензација во најава? Шкупи води против Гостивар!!!

Сензација во најава? Шкупи води против Гостивар!!!

сподели
Шкупи поведе со 38:36, потоа на пловремето имаше предупредувачки 47:41.

Екипата од Чаир не планира да се предаде лесно во дуелот со фаворизираниот гостин. Домаќините поведоа на 03:55 до крајот на вториот период со 38:36, на полувремето е 47:41.

Клупата на Шкупи

Според квалитетот и аспирациите сезонава, ова се две екипи со различни идеи, домашните за опстанок, а Гостивар за висок пласман.

Клупата на Гостивар

Сепак, спортот не би бил интересен ако она што некој мисли дека го заслужува, не го добива само во директната пресметка на теренот.

Навивачите на Шкупи

Гостиварци се апсолутен фаворит на овој меч и се освен победа е еднакво на суперизненадување во ова 15-то коло.