ПОЧЕТНА НБА Рокетс знаеле да играат и одбрана

Рокетс знаеле да играат и одбрана

сподели

Во победата против Њујорк (117:102), Џејмс Харден ја предводеше дефанзивата на Хјустон која што му дозволи на тимот на Никс само 13 поени во третиот период.

Тоа беа најмалку поени во еден период за гостите и за еден противник на домашните, во една четрвртина, сезонава. Брадата постигна 37 поени со 10 асистенции и повторно беше прв човек на мечот.

Кристапс Порзингис беше во составот на Никс, но не играше поради повредата на грбот што го мачи извесен период.