ПОЧЕТНА НБА РИВЕРС: Лонѕо нема да биде голем играч!

РИВЕРС: Лонѕо нема да биде голем играч!

сподели

Во серијата изјави по меѓусебната пресметка на двете франшизи од ЛА, единствениот град заедно со Њујорк (Никс, Нетс) со два НБА тима, една остана забележана.

„Дали ќе биде голем играч? Мислам дека нема да биде голем, туку еден од најголемите во историјата на НБА лигата.

Неговите додавања се заразни, а тоа е инфекција што ја немаат многумина, во моментов, во нашето опкружување.“ – рече Док Риверс, кој што е тренер на Клиперс, а 2008-та освои титула со Бостон во финалето против Лејкерс.