ПОЧЕТНА Евролига Радоњиќ доби понуда, ако ја прифати – „Делије“ никогаш нема да му...

Радоњиќ доби понуда, ако ја прифати – „Делије“ никогаш нема да му простат

сподели
фото: N1

Дејан Радоњиќ е без работа откако на крајот на минатата сезона ја напушти Црвена Звезда.

Се шпекулираше дека ќе продолжи во Шпанија, но не излезе ништо од тоа, а сега има една мошне интересна понуда. Турските медиуми објавија дека тој е главен кандидат за тренерската понуда во Галатасарај.

фото: telegraf.rs

Можеби тука нема да има ништо чудно ако не станува збор за клубот чии навивачи пред три години убија член на “Делије” во Истанбул. Галатасарај не е задоволен од работата на актуелниот тренер Ерман Кунтер и бара негова замена, а изборот паднал на Радоњиќ.

Јасно е, ако црнорскиот стручњак ја прифати понудата, навивачите на Звезда никогаш нема да му простат.