ПОЧЕТНА Други лиги Претседателот Антиќ беше сведок на историја!!!

Претседателот Антиќ беше сведок на историја!!!

сподели
mkf.mk

Новиот прв човек на македонската кошарка им донесе среќа на кошаркарките на најборбената екипа во македонската кошарка, последнава деценија, а можеби и подолго.

Во третата година од своето постоење, по освојувањето на трите трофеи во Купот на Република Македонија, женската екипа на Вардар успеа да ја освои и титулата.

mkf.mk

Во финалето беше совладан петкратниот првак Бадел, со 3:0, долгонајавуваната желба се оствари, а пехарот им беше предаден лично од Перо Антиќ.

Честитки за ЖКК Вардар!