ПОЧЕТНА Некатегоризирана Предводникот на канадската екипа, покажува зошто беше доведен

Предводникот на канадската екипа, покажува зошто беше доведен

сподели
фото: Toronto Raptors

Кави Ленард е само шестиот играч што успеал да постигне најмалку 45 поени со најмалку 10 (имаше 11) скока и 3 погодени тројки, а тоа го направи во првиот меч од 2-то коло, во триумфот 108:95 против Севентисиксерс.

Ако ја помине Филаделфија во втората рунда од доигрувањето во рамките на Источната конференција, екипата на Торонто Репторс во конференциското финале ќе се соочи со подобриот од дуелот меѓу Милвоки и Бостон.