ПОЧЕТНА НБА Подгответе се за главното: Распоред за првата рунда од НБА плеј-офот

Подгответе се за главното: Распоред за првата рунда од НБА плеј-офот

сподели

Основниот дел од сезоната во НБА лигата заврши и по дводневната пауза ќе почнат вистинските возбудувања.

Разигрувањето за титулата почнува на 13-ти април со првите четири пресметки, по две од Источната и Западната конференција, следниот ден се играат другите четири, а потоа само во викендите е можно да играат сите екипи.

https://twitter.com/NBA/status/1116217734906429442

Планирано е првата рунда од плеј-офот да трае до 28-ми април, во случај некоја од сериите да се игра во седум натпревари.