ПОЧЕТНА ЕВРОПА Питино го откачи ПАО, се враќа во САД

Питино го откачи ПАО, се враќа во САД

сподели
Рик Питино, десно (twitter).

Американскиот стратег одби да ги преземе позициите Претседател на кошаркарските операции и тренер на Панатинаикос, поради желбата да и се врати на американската кошарка, откако без мака ја освои двојната титула сеознава со зелената екипа од Атина.

Рик Питино сака да се врати на позиција во НБА лигата, како тренер или како дел од некој стручен штаб, се вели во информациите што ги пренесува престижниот американски медиум, ESPN.