ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Нов играч во Кожув

Нов играч во Кожув

сподели

Гевгелиската екипа направи рокада во играчкиот кадар, пред продолжението од македонскиот шампионат и настапите во БИБЛ лигата.

Со оглед на тоа дека бројот на странци сеознава кај нас е лимитиран на 4, Кожув реагираше со замена на еден од интернационалците.

Добрите настапи минатата сезона, беа препорака за ангажманот на Луис во Кожув.

Нов играч на овој тим ќе биде Роберт Луис, кој што минатата сезона играше во екипата на Пелистер од Битола.

Американецот е регистриран и ќе игра против екипата на Куманово, в недела од 17:30 часот во мечот кој што ќе биде пренесуван во живо на МТВ.