ПОЧЕТНА НБА Никола Јокиќ ги предводеше Нагетс до нов триумф

Никола Јокиќ ги предводеше Нагетс до нов триумф

сподели

Српскиот интернационалец во дресот на Денвер постигна 28 поени, од кои 14 во последниот период, збогатени со 13 скока и со 8 асистенции, во триумфот против Мемфис (104:92).

Ова беше 5-та победа по ред за Нагетс на домашен терен, но прва во последните 5 соочувања на свој паркет со Гризлис.