ПОЧЕТНА НБА НБА, не е тоа-тоа… Теодосиќ се враќа во Европа

НБА, не е тоа-тоа… Теодосиќ се враќа во Европа

сподели

Американската кошарка не е по меракот на српскиот репрезентативец кој ја тера втората сезона во Лос Анџелес Клиперс.

Во првата имаше повреда поради која не можеше да го покаже целиот свој потенцијал и квалитет, а оваа играше на само осум натпревари со просек од 10,3 минути. Во такви услови, далеку е од она што претставуваше во европската кошарка бидејќи сезонава постигнува по 2,9 поени по натпревар.

„Искрено, малку ми е тешко да се навикнам, но се обидувам. Инаку сум потполно здрав, немам никакви проблеми што се однесува до повредите и ќе видиме што ќе се случи во продолжение од сезоната.

Мислам дека сигурно нема да останам овде. Дојдов, видов како изгледа тоа и, некако… Повеќе уживам и поубаво ми е да играм во Европа, така што сигурно ќе се вратам во Европа. Дали во текот на сезоната или на крајот, ќе видиме“, откри Теодосиќ во интервју за Гласот на Америка.

Аплицирајте веднаш за

Кога и да одлучи да се врати во Европа, за него ќе има многу заинтересирани кои се во секој момент расположени да го видат во своите редови.