ПОЧЕТНА НБА НА ДЈУРАНТ НЕ МУ СЕ ПИШУВА ДОБРО: Колку ќе паузира ѕвездата?

НА ДЈУРАНТ НЕ МУ СЕ ПИШУВА ДОБРО: Колку ќе паузира ѕвездата?

сподели
фото: Warriors

По најавите дека повредата на суперстарот е сериозна, а во очекување на извештаите од снимањето (магнетна резонанца) во Њујорк, еве ги искуствата со другите големи НБА кошаркари, кои што паузирале од истата причина:

ESPN Stats & Information

Според анализата на престижниот американски медиум ЕСПН, Демаркус Казинс паузирал најдолго – 357 дена, Руди Геј е на второто место, следува Весли Метјуз, а потоа и Коби Брајант кој што 2013-та се соочуваше со истиот проблем.