ПОЧЕТНА НБА На Вестбрук ми избега победата во уште една магична вечер

На Вестбрук ми избега победата во уште една магична вечер

сподели

Првата ѕвезда на Оклахома имаше нов трипл-дабл учинок, но го промаши последниот шут во поразот од Детроит (98:99).

Со 27 поени, 11 асистенции и 11 скока, Расел Вестбрук сезонава има 6 тројни остварувања, а никој друг во НБА лигата нема повеќе од 2.