ПОЧЕТНА НБА На Брадата му кидна трипл-дабл, Мемфис се навикна да губи

На Брадата му кидна трипл-дабл, Мемфис се навикна да губи

сподели

Џејмс Харден постигна 29 поени, со 10 асистенции и 8 скока во триумфот над Индијана со 118:107, што е 6-та редоследна победа за Хјустон.

Ламаркус Олдриџ имаше 41 поен во победата на Сан Антонио над Мемфис со 104:95, во 9-тиот пораз во низа за Гризлис и прв со новиот тренер, ЏБ Бикерстаф.

Резултати:

Далас – Бруклин 104:109
Њу Орлеанс – Минесота 102:120
Торонто – Шарлот 126:113
Детроит – Феникс 131:107