ПОЧЕТНА НБА Најефикасниот меч, за поранешната екипа на Антиќ

Најефикасниот меч, за поранешната екипа на Антиќ

сподели

Атланта Хокс имаа најдобар скор во понудата во НБА лигата, постигнувајќи 132 поена на натпреварот против Мемфис, а примија 111 поени. Колинс реализира 27 кај победничката екипа, Мајлс имаше 33 кај поразените.

Вашингтон го совлада Орландо, најдобар поединец кај победникот беше Бредли Бил со 23 поени, Никола Вучевиќ имаше 20 на спротивната страна.

Резултати на 14-ми март (ESPN)

Мајами славеше против Детроит, Блејк Грифин имаше лоша вечер кај поразените со само 13 поени. Јута победи против Феникс, Донован Мичел реализира 24 поени за победникот.

Томпсон и Вестбрук (12 скока, 11 асистенции) ги предводеа Голден Стејт и Оклахома, до победи против Хјустон, односно Мемфис.