ПОЧЕТНА Други репрезентации Нашата американска атракција повикана за мечевите со Србија

Нашата американска атракција повикана за мечевите со Србија

сподели
mkf.mk

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Марјан Лазовски го објави списокот на кошаркарки за претстојниот пријателски двомеч против репрезентација на северниот сосед.

Првиот тренинг ќе се одржи во малата сала при СЦ „Јане Сандански“, на 02.05.2019 (четврток) во 20:00 часот, а натпреварите против Србија ќе се одиграат на 9-ти и на 10-ти мај во Белград.

На листата имиња се наоѓа и Дјуана Бонер, која што настапува за Феникс Меркјури во женската НБА (WNBA) лига, а не беше изоставена ниту Криси Гивенс која што претходно играше за Македонија.

Едина Муса и Дјуана Бонер
СПИСОК НА ПОВИКАНИ КОШАРКАРКИ

Анџелика Митрашиновиќ
Ивона Пејковска
Александра Стојановска
Нена Трајчевска
Јелена Антиќ
Илина Селцова
Софија Лазареска
Наталија Секуловска
Ивана Кметовска
Матеа Николиќ
Ванеса Василевска
Ивона Кожобашиовска
Драгана Јоловиќ
Јована Петрушевска
Габриела Модева
Ива Крстевска
Ема Никочевиќ
Кристина Тодевска
Катерина Поп-Димитровска
Кристина Јаневска
Сара Анастасијеска
Криси Гивенс
Дјуана Бонер