ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Мијатовиќ останува дел од семејството Блокотехна

Мијатовиќ останува дел од семејството Блокотехна

сподели

Српскиот интернационалец ќе го носи дресот на најмладиот македонски прволигаш барем уште една сезона.

По првата година во Гевгелија, Данило Мијатовиќ ги освои срцата и на навивачите и на управата и постигнат е договор тој да остане во тимот.

Искусниот крилен играч беше најефикасен во составот на Марјан Илиевски со просек од 15,4 поени по натпревар на кои додаде 5,3 скока и 1,9 асистенции.

Мијатовиќ е веќе староседелец во македонската кошарка бидејќи претстојната сезона ќе биде четврта за него во Првата лига. Претходно во два наврата беше член на МЗТ Скопје, а играше и за Куманово.