ПОЧЕТНА Некатегоризирана Милвоки поведе во финалето на конференцијата

Милвоки поведе во финалето на конференцијата

сподели
фото: NBA

Тимот со најдобар скор во регуларниот дел од сезоната, го искористи домашниот терен и победи со 108:100, во првиот меч од последната источна станица, пред големото финале во НБА лигата.

Адетокумбо имаше 24 поени, 14 скока, 6 асистенции, 3 блокади и 2 украдени топки кај победникот, а Ленард регистрира 31 поен со 9 скока, 3 украдени топки и 2 асистенции кај поразените.