ПОЧЕТНА Интернационалци МекКејлеб и компанија ја уништија четата на Димитријевиќ

МекКејлеб и компанија ја уништија четата на Димитријевиќ

сподели

Сарагоса ја оствари највисоката победа оваа сезона совладувајќи го Хувентуд со 112:66 пред своите навивачи.

Каталонскиот тим се држеше во првото полувреме, но во второто тотално колабираше. Тоа го искористи Сарагоса за да ги добие тие 20 минути со 65:28.

Прва ѕвезда на натпреварот беше поранешниот македонски репрезентативец Лестер Бо МекКејлеб кој постигна 21 поен, најголем дел на својот оригинален начин, со спектакуларни дриблинзи и влезови кон противничкиот кош.

На спротивната страна, уште еден македонски репрезентативец, Ненад Димитријевиќ кој натпреварот го заврши со два поена.