ПОЧЕТНА Тренинг ВИДЕО: Леброн Џејмс и тренингот на „Кралот“

ВИДЕО: Леброн Џејмс и тренингот на „Кралот“

сподели

Во НБА лигата се натпреваруваат играчки најдобрите и физички најподготвените кошаркари на планетава. Најдоминантниот во историјата, кој што до нивото каде што е сега стигнал само со напорна работа, непосредно пред стартот на финалето против Голден Стејт, ни презентира еден од неговите мотивациски тренинзи.