ПОЧЕТНА НБА Леброн победнички се врати дома, кризата во Голден Стејт не е моментална

Леброн победнички се врати дома, кризата во Голден Стејт не е моментална

сподели
cleveland.com

Леброн Џејмс постигна 32 поена во враќањето во Кливленд, во триумфот на Лејкерс против Кавалирс со 105:109. Охриѓанецот Џеди Осман имаше 21 поен за поразените.

Оклахома славеше против Годлен Стејт со 95:123. Тоа беше четврти пораз во низа и шести на последните осум средби, за актуелниот НБА шампион. Шредер имаше 32 поена за побендикот, Дјурант 27 за поразените.

Резултати на 22-ри ноември (ESPN).

Хјустон победи против Детроит со 126:124, Харден реализира 43 поени за победикот, а на спротивната страна Грифин имаше 37 поени.

Торонто и Милвоки водат на Истокот. На Западот лидер е Мемфис, пред Портланд, а Вориорс се на петтата позиција, Лејкерс на седмата, Хјустон на осмата што последна води во плеј-офот.