ПОЧЕТНА НБА Леброн влезе во уште едно избрано друштво

Леброн влезе во уште едно избрано друштво

сподели

Џејмс е само третиот играч во историјата на франшизата од ЛА, што е најгламурозната организација во НБА лигата и константно пропратена со контроверзии, со трипл-дабл учинок против Бостон.

Другите двајца во жолтиот дрес, со ваков учинок, во најголемото НБА ривалство во историјата на оваа лига, се Елџин Бејлор и Меџик Џонсон.

Леброн Џејмс имаше 28 поени, надополнети со 12 скока и со 12 асистенции.

И покрај ваквиот учинок, сепак на Кралот му требаше помош од соиргачите, а ја доби во последната скеунда од Ражон Рондо, кој што го погоди шутот за победа.