ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Кумановци дојдоа во Скопје по реванш, сакаат први да „му го скинат...

Кумановци дојдоа во Скопје по реванш, сакаат први да „му го скинат скалпот“ на лидерот

сподели

Екипата на Куманово сериозно се засили пред крајот на првата фаза од македонскиот шампионат и игра во одлична форма, а мечот со Работнички во првото коло од вториот дел ќе биде најсериозниот испит за сините.

Кога ќе се судрат овие две бои, во нашата кошарка, секогаш гледаме возбудливи натпревари. Посакуваме црвеното и синото уште еднаш да не воодушеват, со резултатски неизвесен и интересен натпревар.

Во првото коло, на стартот на сезоната, славеше Работнички на теренот на кумановци.