ПОЧЕТНА НБА Кој е појак, Леброн или Симонс?

Кој е појак, Леброн или Симонс?

сподели

Кралот и ѕвездата во најава имаат ист агент, Рич Пол кој што одлично ги менаџира нивните кариери и имаат скоро идентични атлетски способности, што е доволно да почнат споредбите преку Океанот.

Џејмс, сепак, не сака да чуе за такво нешто.

„Тоа е Ваша работа. Вие, медиумите, се занимавате со такви нешта. Бен има свој стил, јас мој.

Тој има брзина, моќ, сила и компетитивен предзнак карактеристичен за него, во неговата игра. Бен е Бен. Јас сум Јас.

Филаделфија игра одлична кошарка, сезонава, особено на домашен терен каде што е многу тешко да се победи оваа млада екипа.“ – рече Леброн.

Штета што може да се случи да не ги видиме овие двајца, во меѓусебното соочување на Кавалирс и Сиксерс.

Бен Симонс се жали на болки во лактот.