ПОЧЕТНА Некатегоризирана Кај Симонс не пали Хак-а-Шек стратегијата, постави двоен рекорд

Кај Симонс не пали Хак-а-Шек стратегијата, постави двоен рекорд

сподели

Дебитантот на Филаделфија беше најдобриот поединец во победата на Сиксрес против Визардс, со 118:113. На 31 поен, Симонс додаде и (личен рекорд) 18 скока.

На 5 минути до крајот, Вашингтон ја намали негативата од -22 на едноцифрена, правеше фаули над Бен Симонс кој што пред натпреварот имаше 56.6% од линијата за слободни, но на овој меч тој погоди 6 од последните 8 што ги изведе.

Симонс погоди 15 од 29 изведени удари од линијата за еден поен што се рекорден број на обиди на еден меч за еден дебитант, 24 пати шутна во последниот период што е НБА рекорд за една четвртина.