ПОЧЕТНА НБА Кари го надмина најлошиот старт во кариерата и …

Кари го надмина најлошиот старт во кариерата и …

сподели

Предводникот на Голден Стејт ги промаши првите 10 удари кон противничкиот кош, што е изедначување на неговиот најлош шутерски старт на еден меч.

Неговата екипа имаше двоцифрена негатива во првиот период, Кевин Дјурант повторно не играше поради проблеми со скочниот зглоб.

Кога почна да мириса на нов пораз на шампионот, Кари постигна 27 поени, а Томпсон додаде 24, во триумфот против Пеликанс (110:95).

Ентони Дејвис постигна 30 поени со 15 скока за Њу Орлеанс, чија што серија од три победи беше прекината во Оукленд.