ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Караколев се повреди!!!

Караколев се повреди!!!

сподели

Куманово игра одлично во првата четвртина во Скопје и води против Работнички со 20:22. На 3 минути до крајот на првиот период, Никола Караколев доби удар во окото и мораше да ја напушти играта.

Му посакуваме брзо враќање на теренот, се надеваме дена не е ништо сериозно. Овој натпревар е вистински тест за двете екипи, на стартот на втората фаза од првенството.

Работнички се уште нема пораз сезонава, а кумановци се респектабилна екипа со неколку нови засилувања што беа доведени пред крајот на првата фаза од првенството.