ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Кандидатот за претседател на МКФ, Владо Илиевски е во Гостивар!

Кандидатот за претседател на МКФ, Владо Илиевски е во Гостивар!

сподели
фото: gostivarpress.mk

Првата иницијатива за смена на раководството на МКФ ја поднесе Владо Илиевски, кој што ќе се кандидира за прв човек на македонската кошарка.

Процедурата е изгласување на недоверба на актуелното раководство и потоа бирање на ново, на вонредно собрание на Македонската Кошаркарска Федерација.

фото: gostivarpress.mk

Владо Илиевски и неговиот брат Димче Гаштарски се во Гостивар, на мечот КК Гостивар – КК Фени Индустри во рамките на 12-то коло во нашиот шампионат, заедно со спортскиот директор на домаќинот, Ѓорѓи Божиноски.