ПОЧЕТНА Некатегоризирана Како Коби изреагира на победата на Филаделфија Иглс?

Како Коби изреагира на победата на Филаделфија Иглс?

сподели
SI

Некогашната суперѕвезда на НБА лигата, Коби Брајант (LA Lakers) е роден во Филаделфија, Пенсилванија, во 1978-та година.

Мамбата не крие дека е голем љубител на американскиот фудбал и дека негова омилена екипа е тимот од неговиот роден град.

Tриумфот на Филаделфија беше прв во историјата на оваа организација, а Њу Ингланд го изедначи негативниот рекорд од 5 финални порази колку што имаат Денвер Бронкос.

Њу Ингланд има 5 титули, колку што имаат и Далас Каубојс, а рекордери се Питсбург Стилерс со 6, податок што му дава дополнително значење на овој триумф на Филаделфија.

Еве ја реакцијата по победата на Филаделфија Иглс во СуперБоул финалето (NFL), против Њу Ингланд Пејтриотс, со 41:33 во Минесота: