ПОЧЕТНА Балкански лиги Звезда на чекор до нова титула во Србија

Звезда на чекор до нова титула во Србија

сподели
StarsSport

Екипата на нашиот интернационалец Перо Антиќ, победи со 62:68 во вториот меч од финалето и води со 2:0.

Македонецот реализира 1 поен, со 1 асистенција и со 5 скока. Џејмс Фелдин постигна 24 поени, Ален Омиќ имаше 15.

На црвено-белата чета и е потребен уште еден триумф, за 4-та титула во низа во шампионатот кај нашиот северен сосед.

Драган Апиќ имаше 14 поени кај поразените, Немања Ненадиќ реализира 12.

Гостите, кои што водеа 10:20 по првата четвртина, имаа вкупно 19 загубени топки, а домаќините 14.

Следниот меч се игра на 11-и јуни, во салата „Александар Николиќ“, домашен терен на Звезда.