ПОЧЕТНА ЕВРОБАСКЕТ 2017 За Теодосиќ има еден МВП, има еден шампион

За Теодосиќ има еден МВП, има еден шампион

сподели

Можеби капитенот Милош Теодосиќ беше алката што недостасуваше во српскиот национален тим на вчерашното финале против Словенија.

Новиот играч на Лос Анџелес Клиперс го пропушти ова Европско првенство поради повреда, но се до финалето неговото отсуство не се чувствуваше. Србија играше одлично, беше на чекор до златото и само Словенија се покажа подобар противник.

По финалето на својот профил на Инстаграм искусниот плејмејкер им даде поддршка на своите соиграчи. За него има еден МВП и друга репрезентација е шампион.

View this post on Instagram

Za mene si ti MVP, za mene ste vi šampioni!

A post shared by Miloš Teodosić (@milosteodosic4) on