ПОЧЕТНА Во позадина Жестока реакција на Калиниќ: А за спортистите нема хонорар што гинат за...

Жестока реакција на Калиниќ: А за спортистите нема хонорар што гинат за државата?

сподели

Српскиот репрезентативец Никола Калиниќ реагираше на социјалните мрежи, откако белградскиот татко Синиша Мали откри дека за пеачите што ќе ја забавуваат публиката пред и за Нова Година, ќе бидат потрошени 100 милиони динари, што е блиску до 1 милион евра.

За дочекот ќе пеат Рибља чорба, Аца Лукас и Балканика, а ден претходно Ван Гог, Жељко Самарџиќ и Зана.