ПОЧЕТНА ЕВРОПА Ефес врати на шлаканицата, со пожешка

Ефес врати на шлаканицата, со пожешка

сподели
фото: Anadolu Efes

Анадолу му се реваншира на Фенербахче со 57:73 на гостински терен, го врати брејкот и сега води со 2:1 во финалето до 4 победи, во турската лига. Во вториот период, домашните постигнаа само 9 поени.

Гостинската екипа водеше 37 минути, имаше негатива само во еден посед, имаше вкупен шут од поле 27/52, наспроти катастрофалните 5/34 во обидите за три на домаќинот. И следниот меч се игра во салата на Фенербахче (2-1-1-1-1).