ПОЧЕТНА Евролига Друго име ќе го симне Наваро од престолот

Друго име ќе го симне Наваро од престолот

сподели

На мечот против Олимпија Милано, капитенот и најдолговечниот од актуелните играчи на Кралскиот клуб има шанса да го помине на вечната листа, поранешниот играч на Барселона.

Ако истрча на паркетот во евролигашкиот натпревар, Фелипе Рејес ќе го одигра својот 342 дуел во елитното натпреварување, во дресовите на Естудијантес (2000/01) и на Реал Мадрид.

Лидер беше Хуан Карлос Наваро, кој што одигра 341 евролигашки натпревар во 17 сезони во боите на вечниот ривал на Кралевите, Гордоста на Каталонија.