ПОЧЕТНА НБА Драгиќ лидер, неговата екипа се разбуди навреме

Драгиќ лидер, неговата екипа се разбуди навреме

сподели
nba.com

Мајами ја надмина четвртината (прва) со најмалку постигнати поени во историјата на франшизата (7), за победа со најмногу постигнати поени сезонава, против тимот со најлош скор во тековниот шампионат.

Хит славеа против Булс (100:93) со 24 поени на Горан Драгиќ, 19 на Вејн Елингтон и 5 тројки на играчите од клупата. Џериан Грант имаше личен рекорд од 24 поени, во дресот на Чикаго.