ПОЧЕТНА Некатегоризирана Дирк Новицки стариот, втор пораз во низа за Тандер

Дирк Новицки стариот, втор пораз во низа за Тандер

сподели

Германецот постигна 19 поени, што е најдобар негов учинок сезонава и Маверикс веднаш изгледаат поинаку, победија против Оклахома (97:81).

Оклахома Сити има само една победа на последните 5 натпревари, ова беше втор пораз во низа за составот предводен од Расел Вестбрук, кој што постигна 28 поени, 12 скока и 9 асистенции.