ПОЧЕТНА Други репрезентации Дервишевиќ почнува да селектира, играчот од Барселона е најзвучно име

Дервишевиќ почнува да селектира, играчот од Барселона е најзвучно име

сподели

Репрезентација до 16 години во машка конкуренција, која претстојното лето ќе се надигрува на континенталниот собир во Италија, в среда (19. јуни) ќе означи официјален почеток на подготовките за Европското првенство.

Подготовките ќе се одвиваат во салата Градски Парк, а прозивката на селекторот Денис Дервишевиќ е закажана за во 9:30 часот.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ КОШАРКАРИ

Теодор Симиќ – КК Барселона
Дино Боцевски – КК Стела Азура
Резарт Мемед – КК Аурора Баскет
Мирослав Ѓорѓевиќ – КК Бреша
Кршеван Кларица – КК Задар
Војче Василевски – КК Гостивар
Михаил Наумоски – КК Вардар
Марин Петков – КК Вардар
Павел Атанасов – КК Вардар
Андреј Митревски – КК Феникс 2010
Горазд Величковски – КК Феникс 2010
Амар Хот – КК Феникс 2010
Теон Богатиновски – КК Феникс 2010
Давид Трпески – КК МЗТ СА
Марко Спасовски – КК МЗТ СА
Паоло Блажевски – КК Работнички
Карло Блажевски – КК Работнички
Филип Наков – КК Водно санс
Матеја Матовски – КК Водно санс
Виктор Стојковски – КК Водно санс
Никола Василевски – КК Водно санс
Марко Пецановски – КК Гостивар

преземено од mkf.mk