ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Дамјан Стојановски МВП на финалето

Дамјан Стојановски МВП на финалето

сподели
КФСМ

Четврти пат во својата кариера капитенот на МЗТ Скопје е прогласен за најкорисен играч во серијата за шампионската титула.

Еднаш како играч на Вардар Осигурување и три пати во дресот на МЗТ Скопје за негова петта титула во домашното првенство.

Просечно постигнуваше по 15 поени, 6,6 скока и 1 асистенција по натпревар, но неговите кошеви, особено во вториот и третиот меч беа злато вредни.