ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА ГОРАН ГЛАВЧЕВ: Блокотехна да продолжи со успесите од минатата година

ГОРАН ГЛАВЧЕВ: Блокотехна да продолжи со успесите од минатата година

сподели

Во 2018 година себеси и на моите соиграчи посакувам да го продолжиме успехот од 2017 година со добро здравје, добри резултати, синергија и атмосфера која ја создадовме со нашиот тренер и Управниот одбор.

Многу здравје и среќа на симпатизерите на нашиот клуб и моите сограѓани и да продолжиме заедно да се радуваме на нашите успеси.

На Блокотехна и посакувам да продолжи да го гради својот успешен имиџ и да атакува на највисок пласман во сите натпреварувања во кои учествува.

Среќна Нова Година во името на капитенот на Блокотехна, Горан Главчев и basketball.mk!