ПОЧЕТНА Некатегоризирана ГЕНИЈАЛНО: Босанецот што играше во Македонија, со еден збор ја опиша финалната...

ГЕНИЈАЛНО: Босанецот што играше во Македонија, со еден збор ја опиша финалната серија во АБА

сподели
MaxBet Sport

Повикувајќи се на сцената од клултниот српски филм „Ми нисмо анѓели“ („Ние не сме анѓели“) и навивачкиот слоган (често користен од страна на навивачите на Партизан) што се користи на балканските простори, кога се работи за висока победа, Ратко Варда на наједноставен можен начин ја илустрира финалната серија во АБА лигата, меѓу Црвена звезда и Будуќност:

Црвена звезда славеше со 3:2 се пласира во Евролига, а екипата на Будуќност беше резултатски понижена на сите три натпревари одиграни во Белград. Варда играше за младинските селекции на Србија и Црна Гора, односно СР Југославија, а во сениорска конкуренција играше за БиХ.