ПОЧЕТНА Други лиги (ГАЛЕРИЈА) Никој не го заслужи ова, повеќе од вас! Уживајте!!!

(ГАЛЕРИЈА) Никој не го заслужи ова, повеќе од вас! Уживајте!!!

сподели

Екипата на Вардар ја освои двојната круна во македонското првенство и националниот Куп, совладувајќи го во двете финалиња големиот и лут ривал Бадел, за титулата со 3:0.

Досега, ретко сме гледале вакви питоми и тивки екипи во нашиот спорт, а оваа и повеќе од заслужено, со макотрпна работа и со многу вложени труд, пот и солзи, стигна до пиедесталот во нашата кошарка.

Ова се ваши мигови, никогаш да не ги заборавите! Браво ЖКК Вардар!

НАПОМЕНА: Фотографиите се сопственост на КФСМ