ПОЧЕТНА А Репрезентација (ГАЛЕРИЈА) Нема многу гледачи во „Јане Сандански“, но атмосферата е убава

(ГАЛЕРИЈА) Нема многу гледачи во „Јане Сандански“, но атмосферата е убава

сподели

Македонската кошаркарска репрезентација игра против Швајцарија во второто коло од претквалификациите за Европското првенство во 2021 година.

По триумфот во Словачка се очекуваше поголема заинтересираност за овој меч. За жал, не е така, но барем оние што се присутни во „Јане Сандански“ се убаво расположени.