ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Во Парк е само Гинјард!!!

Во Парк е само Гинјард!!!

сподели

Американскиот интернационалец истрча прв на паркетот во салата „Градски парк“, пред натпреварот со Куманово, во рамките на првото коло во втората половина од регуларниот дел на сезоната во нашата лига.

Во првата рунда Работнички славеше на теренот на кумановци и го трасира патот кон првата позиција на табелата, без пораз во првата фаза од шампионатот, а Маркус Гинјард на тој натпревар беше еден од најдобрите поединци.

Очекуваме возбудлив меч и во ова 12-то коло.