ПОЧЕТНА Интернационалци Војдан фантастичен, важна гостинска победа за Бујукчекмеџе

Војдан фантастичен, важна гостинска победа за Бујукчекмеџе

сподели

Бујукчекмеџе е многу блиску до пласман во нокаут фазата од ФИБА Европа купот.

Турскиот тим ја оствари втората победа во третиот натпревар и тоа на гостински терен кај Невезис со 79:75. Војдан Стојановски беше втор стрелец во својата екипа со 15 поени (2/4 за два, 3/5 за три, 2/2 од линијата за слободни фрлања).

По ова коло Бујукчекмеџе е на делба на првото место со Алба со две победи и еден пораз.