ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Возбудливо е и во соблекувалната на непоразените!

Возбудливо е и во соблекувалната на непоразените!

сподели

Полека се екипира и составот на единствениот тим што сезонава нема претрпено пораз, во нашето првенство. 11 натпревари, исто толку победи, тоа не може да биде случајно.

Во 12-то коло, во Скопје доаѓа Куманово, состав што се засили со двајца репрезентативци и што игра во одлична форма. Ова ќе биде супер испит за двете екипи, а во првото нивно соочување славеше Работнички.