ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) „Црвено-црните“, официјално, се вратија во елитата

(ВИДЕО) „Црвено-црните“, официјално, се вратија во елитата

сподели

Новата сезона во Првата кошаркарска лига на Македонија ја отвораат два натпревара кои стартуваат од 17 часот.

АВ Охрид го пречекува шампионот Работнички, а во малата сала во СРЦ Кале, Вардар игра со Куманово.

За „црвено-црните“ ова е враќање во елитата по една сезона помината во Втората лига.

По краткиот состанок со тренерот Дарко Радуловиќ, најмладиот тим оваа сезона тргна во борба против далеку поискусниот противник.