ПОЧЕТНА Младински лиги ВИДЕО: Цибона доминираше, ама и МЗТ Скопје има со што да се...

ВИДЕО: Цибона доминираше, ама и МЗТ Скопје има со што да се пофали

сподели
Дамјан Крстевски е играч на Работнички, но во АБА лигата ги брани боите на МЗТ Скопје

МЗТ Скопје го претрпе првиот пораз во јуниорската АБА лига која сезонава го има своето прво издание.

Подобра беше Цибона која во своите редови има неколку фантастични поединци. Пред сите Роко Пркачин кому му недостасуваа две асистенции за трипл-дабл.

Но, и МЗТ Скопје, односно македонската кошарка, има со што се пофали, тоа најдобро може да се види од краткиот рекапитулар на натпреварот.