ПОЧЕТНА УЛЕБ ВИДЕО: Противникот на МЗТ е МВП во УЛЕБ купот

ВИДЕО: Противникот на МЗТ е МВП во УЛЕБ купот

сподели

Играчот на Партизан од Белград, чија што екипа приреди изненадување во рамките на третото коло во второто европско натпреварвање според квалитет, е прогласен за најдобар според учинокот.

Најџел Вилијам-Гос имаше индекс 34 (27 поени, 8 скока, 3 асистенции и 6 фаули направени над него) во гостинската победа на српската екипа, кај Билбао во Шпанија (92:96).

Ова беше прва победа за Партизан, во новата европска сезона на црно-белите.